Prostějovské volejbalistky si zahrají proti Šternberku

16.11.2018
Sokolské družstvo prošlo v létě výraznou obměnou počínající už střídáním stráží na trenérském postu, kde Martina Hrocha přesunuvšího se do Olympu Praha nahradil zkušený slovenský lodivod Vladimír Sirvoň. Ten dal dohromady převážně nový hráčský kádr, z nějž momentálně vykrystalizovala tato nejčastější sestava: nahrávačka Eliška Ticháčková, smečařky Veronika Schandlová (za svobodna Mátlová) a Lenka Oborná, blokařky Caroline Dias Godoi (posila z Brazílie) a Ema Kneiflová, univerzálka Sandra Kotlabová + libero Ivana Kanková.
Některé členky soupisky jsou zdravotně mimo (například prostějovská odchovankyně Viktorie Gogová) a výsledkově zatím výběr TJ potvrzuje roli papírově asi nejslabšího extraligového mančaftu. Dosud získal jen tři body za těsné zdolání Ostravy 3:2 a stejně těsné podlehnutí Přerovu 2:3, jinak všechny ostatní zápasy mezi tuzemskou elitou prohrál hladce 0:3. Tím pádem je poslední v tabulce, navíc vypadl hned ve druhém kole z Českého poháru porážkou 1:3 od Přerova. Z výše zmíněných plejerek jej přitom výrazně drží Kotlabová na účku, průběžně pátá nejvíc bodující žena extraligových bojů.
Vékáčko se svým sobotním protivníkem ještě nikdy v klubové historii neklopýtlo, má s ním stoprocentní zápasovou bilanci včetně minima ztracených sad. A byť je letos situace vyrovnanější než v minulých letech, zůstává úřadujícím mistryním republiky úloha favoritek i pro nadcházející měření sil. „Přesto musím říct, že nic není dopředu jasné. Sice se pořád opakuji, ale v našem současném složení prostě nemůžeme nikoho předem ani trochu podcenit nebo si myslet, že nás čeká lehčí práce. Což plně platí také pro Šternberk. Kdybychom k vzájemnému utkání nepřistoupili na sto procent a obezřetně, nemuselo by se to vyplatit. Proto věřím, že holky pojmou zápas naprosto zodpovědně. A bylo by fajn udržet kvalitní výkon bez větších výpadků celé tři sety,“ nadhodil kouč VK Lubomír Petráš.

TJ SOKOL ŠTERNBERK
Hanácký oddíl je úzce propojen s UP Olomouc, v roce 2009 postoupil do extraligy žen a pohybuje se v ní pravidelně mezi sedmým a devátým místem. Na jaře skončil devátý, pro tuto sezónu má za cíl postoupit do play off a vyhnout se baráži o záchranu.

Hlavní trenér: Vladimír Sirvoň
Asistentka trenéra: Lenka Oborná

Hráčská soupiska
1    Ema Kneiflová    blokařka
3    Eva Hudylivová    blokařka
5    Viktorie Gogová    nahrávačka
7    Michaela Ambrožová    smečařka
8    Lenka Oborná    smečařka
9    Eliška Ticháčková    nahrávačka
11    Ivana Kaňková    libero
12    Bára Oborná    libero
13    Veronika Schandlová    smečařka
16    Natálie Zemánková    nahrávačka
17    Caroline Dias Godoi    blokařka
18    Sandra Kotlabová    univerzálka
19    Lucie Hanousková    smečařka, blokařka

Celková bilance vzájemných střetnutí
Prostějov – Šternberk 30:0 na zápasy (90:2 na sety)


Rozhodčí sobotního utkání
Alexander Nedbálek a Petr Dušek.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Prostějovska