Prostějovské volejbalistky čeká zápas s brněnskými šelmami

12.12.2018
Probíhající soutěžní ročník ukrojil jen něco málo přes dva měsíce, přesto na sebe volejbalistky VK Prostějov a Šelmy Brno narazí už počtvrté. Po jednom ligovém duelu i dvou pohárových přichází na řadu střetnutí 13. kola UNIQA extraligy žen ČR 2018/19 ve čtvrtek 13. prosince od 17.00 hodin v prostějovské hale Sportcentra DDM.

Pokud si zrekapitulujeme tři dosavadní vzájemné souboje  mezi úřadujícími mistryněmi republiky a ambiciózním nováčkem soutěže, zatím pokaždé vyhrál mírný papírový favorit. Nejdramatičtější byla hned úvodní bitva na jihu Moravy, jež dopadla z pohledu domácích 2:3 (-23, 19, 17, -15, -13) až po závěrečném obratu hostí. Čtvrtfinále ČP pak patřilo Hanačkám o něco jasněji, na vlastním hřišti uspěly 3:1 (20, -21, 15, 17) a venkovní odvetu zvládly 1:3 (-26, 24, -16, -23).

Ze všech těchto výsledků však jasně vyplývá, nakolik je brněnská ekipa nebezpečná a že každé její zdolání dá pořádnou fušku. Ostatně ne náhodou se svěřenkyně Martina Gerži po pomalejším startu vyšplhaly šňůrou šesti extraligových triumfů na čtvrté místo průběžného pořadí. Jejich spanilou jízdu zastavil až v první prosincový den silný Liberec, poté podlehly o uplynulém víkendu také u favorizované Olomouce.
Přesto má soubor zpod Špilberku značnou kvalitu opírající se o zkušené matadorky, jimiž jsou nahrávačka Soňa Nováková, univerzálka Tereza Matuszková, blokařka Kristýna Boulová, libero Markéta Chlumská a zejména smečařka Simona Janečková přetahující se s prostějovskou Helenou Horkou o vedení ve statistice nejvíc bodující plejerky elitní české soutěže. Navíc družstvo ještě doplnila další ostřílená střeďačka a někdejší Agelka Milada Bergrová (za svobodna Spalová)!

Obhájkyně národního titulu sice mají na třetí pozici před nejbližšími protivnicemi takový bodový náskok, že v přímé konfrontaci s tabulkovým sousedem nemohou ani po případné prohře klesnout za něj. „Přesto půjde o velice náročný zápas. Šelmy mají hodně dobrý tým, po nástupu Milady je teď vlastně celá jejich základní sestava tvořena nesmírně zkušenými volejbalistkami. A zatím pokaždé jsme s nimi sváděli vyrovnaný boj. Věřím ale, že nám pomůže domácí prostředí včetně věrných fanoušků a do čtvrtice tohoto výborného soupeře porazíme,“ řekl směrem ke čtvrtečnímu taháku hlavní trenér VK Lubomír Petráš.

VK ŠELMY BRNO
Nově vzniklý klub letos na jaře koupil extraligovou licenci od Českých Budějovic a stal se ambiciózním nováčkem nejvyšší tuzemské soutěže. Kádr sestavil napůl ze zkušených (ex)reprezentantek ČR a napůl z mladých hráček zaniklého Fénixu Brno, v tabulce útočí vysoko.

Hlavní trenér: Martin Gerža
Asistent trenéra: Ján Namešanský

Hráčská soupiska
1    Anna Přibylová    blokařka
2    Petra Pospíšilová    smečařka
3    Kristýna Boulová    blokařka
4    Anna Pospíšilová    nahrávačka
5    Sára Kuželová    blokařka
6    Soňa Nováková    nahrávačka
7    Markéta Chlumská    libero
8    Tereza Matuszková    univerzálka
9    Simona Janečková    smečařka
10    Milada Bergrová    blokařka
11    Klára Kuníková    libero
13    Kateřina Kočvarová    blokařka
14    Eva Beránková    smečařka
17    Šárka Sklenářová    smečařka

Celková bilance vzájemných střetnutí
Prostějov – Šelmy Brno 3:0 na zápasy (9:4 na sety).

Rozhodčí čtvrtečního utkání
Jan Slezák a Lukáš Spáčil.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Prostějovska