Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Prostějovské florbalové áčko má z domácí premiéry tři body

09.10.2018
Po úvodních dvou zápasech se A-tým chystal na své první domácí zápasy. Nejprve v sobotu od 18:30 přijel soupeř ze Vsetína a chvíli po nedělním poledni dorazili na halu RG města Prostějova hráči Lions Zlín. První soupeř byl stejně jako prostějovský celek nováčkem v divizi, a tak nebylo jasně stanovéné, kdo bude favoritem. Ve druhém utkání proti SK-čku stál mnohem zkušenější soupěr, který už má dostatek znalostí z celostátní soutěže.

SK K2 Prostějov – Florbal Vsetín 6:11 (1:4, 2:2, 3:5)

Branky: Hél, Krnáč (Vašut), Novák, Kratochvíl (Novák), Hloch, Vlček (Fojt Z.)
Utkání, ve kterém rozhodla první třetina, kterou zachytili namotivovaní hosté daleko lépe, než domácí hráči. Několik hrubých chyb, zbytečná vyloučení a neschopnost klidné hry se zákonitě projevily na skóre. V první části se prosadil pouze Hél a hned čtyřikrát to zvládl hostující mladý celek.

Během druhé třetiny se dostávali do zápasu i domácí borci, ovšem vysoké tempo a důraz v osobních soubojích hostů dělal problém nejednomu hráči. V důsledku častých faulů na obou stranách se sice podařilo stáhnout brankový rozdíl na 2 branky, to bylo bohužel naše maximum.

Třetí část se nesla v duchu naděje na kontaktní gól, ke kterému ovšem nikdy nedošlo. Hostům se skvěle vedlo v proměňování šancí a vždy když bylo potřeba, tak skórovali. To našim hráčům příliš sebevědomí nedodalo, a tak se kupily fauly a dobrý výsledek se velice rychle vzdaloval. Konečné skóre mluví za vše. Zápas, ze kterého je třeba se poučit a nedopustit, aby se ještě někdy opakoval podobný výkon.

SK K2 Prostějov – Zlín Lions 10:8 (4:1, 5:2, 1:5)

Branky: Hél (Smička), Mikulka, Hél (Smička), Hél (Bezouška), Zabloudil (Maťcha), Hél (Smička), Krnáč (Vlček), Krnáč (Maťcha), Novák (Král), Smička
Nový den, nová šance na body. Kádr doplněný o zkušeného obránce M Fojta, který tvořil obranou dvojici se svým bratrem, vypadal daleko hladověji po dobrém výsledku, než-li v sobotní podvečer. Hlad se projevil hned v první části, kde úřadoval ostrostřelec Hél, který stihl zkompletovat hattrick za 10 minut a 19 vteřin. Takový vstup do zápasu se každému domácímu příznivci líbil.

Druhá část pokračovala v podobném duchu, když se prosadili další hráči a skóre narůstalo až na rozdíl 9:1 pro domácí celek, vypadalo to, že je hotovo. Pravdou je, že hráčům Prostějova spadlo do branky hostí téměř vše, co směřovalo alespoň podobným směrem, kde stála svatyně Zlína. Za tohoto stavu se ovšem ráz zápasu změnil. Došlo k vystřídání hostujícího gólmana a začalo vysoké napadání hostujících hráčů, které neslo své ovoce. Skóre po druhé třetině 9:3.

Střelecká štěstěna jako by přeskočila z hokejek domácích na hokejky hostí a rázem se náskok tenčil a tenčil. V 47. minutě bylo skóre 9:6. Poslední gól sk-čka si dal paradoxně hráč Zlína, když ho Smička čirou náhodou trefil před bránou. Odraz byl tak dobrý, že se na světelné tabuli rozsvítilo dvojciferné skóre. Ovšem to nic neměnilo na stoupajícím tlaku hostí, kteří se prosadili ještě 2x. Nebýt tak velkého náskoku modrobílých, mohlo se místo oslavy 3 bodů, zpytovat svědomí, proč nebyli domácí borci schopni dát za 29 minut ani jeden gól a naopak 7 inkasovat.

Oba dva víkendové zápasy ukázaly schopnosti a neschopnosti domácího celku. Zcela jistě je třeba tvrdě pracovat na zlepšení vlastností jakými jsou koncentrace, herní vyspělost, osobní souboje a velké problémy taky dělají domácím borcům rozhodčí. Již od mladých kategorií se učí, že diskutovat s rozhodčím má jen kapitán a trenér, tohle bohužel neplatí pro všechny a je to škoda. Další 3 body do tabulky jsou nesmírně cenné, ale ukázalo se, že je třeba hrát po celých 60 min, půl zápasu na výhru nemusí nutně stačit.

Sestava: Krátký (sobota), Weidinger (neděle),Fica – Král, Kratochvíl – Bezouška, Vašut – Novák, Zabloudil – Fojt M.(neděle) – Fojt Z., Vlček, Krnáč – Smička, Hél, Maťcha – Judas, Mikulka, Hloch K. – Ťuik.