Prostějovská brankářská jednička hodnotí duel s Budějovicemi

05.11.2018
Velkou měrou se o vítězství zasloužil Jakub Neužil. Jak hodnotila zápas naše brankářská jednička?

Jaké byly pokyny před utkáním s lídrem tabulky?

Tak já jsem se především soustředil sám na sebe. Ale řekli jsme si, že musíme prostě bojovat, blokovat střely a vyhrávat osobní souboje. Myslím si, že to se nám také dneska povedlo. Všichni kluci pořádně makali a hodně mi pomohli.

V čem jste měli oproti Budějovicích navrch?

Měli jsme větší chuť po gólech. V přesilovkách jsme tam tři dorvali, což bylo důležité. Pěkný byl i gól Ondry Mikliše po oslabení.

V 1. třetině jste přesilovku 5 na 3 nevyužili. Naopak Budějovice ve své dvojnásobné přesilové výhodě dokázali dát vyrovnávací gól. Čím si to vysvětlujete?

Asi jim to prostě více sedlo. Pro nás z toho plyne ponaučení, takové přesilovky proměňovat. Tyto situace jsou v zápase klíčové a je potřeba je zlepšit.

Dnes jste prolomili smůlu 2. třetin. Byla právě 2. třetina klíčovým bodem dnešní výhry?

Nám tam sedlo to, že jsme v ní hráli tolik přesilovek. Z toho dvě jsme využili. Soupeř oslabeními možná vypadl z tempa, takže i to mohlo sehrát nějakou roli.

V závěru jste drželi vítězství, ale Motor tlačil. Jaké to bylo?

Bylo to hodně těžké. Ke konci třetiny tam byla oslabení. Jedno jsme ustáli, z druhého jsme bohužel dostali gól. Ten závěr jsme ale ubojovali a zaslouženě vyhráli.

Dnes na Vás Budějovice vyslaly 43 střel, ze kterých jste inkasoval pouze třikrát a dovedl tak mužstvo k vítězství. Jak se cítíte?

Tak je to výhra jako každá jiná, ale určitě je to dobré. Teď ty poslední dva zápasy nebyly stoprocentní, takže je důležité, že jsme dneska vyhráli.

Je výhra nad vedoucím týmem soutěže povzbuzením do dalších zápasů?

Určitě. Teď máme reprezentační přestávku, tak musíme pořádně potrénovat a navázat po ní další výhrou.

Bylo to dnes herně přesně podle Vašich představ?

Když to stáhnu na svůj výkon, tak možná škoda toho 1. gólu. Sice to bylo do prázdné branky, ale skoro jsem tu střelu měl. Teď už je to ale jedno, prostě jsme vyhráli, a to je důležité.

Co říkáte na atmosféru zápasu?

Skvělá. Diváci nás hodně hnali. Hlavně ve třetí třetině, když jsme vedli a soupeř začal více tlačit, tak bylo hodně důležité, že nám fandili a podporovali nás.

Jak jste zmiňoval, teď Vás čeká reprezentační pauza a poté volný hrací den. Jak ji jako tým využijete?

Bude se podle mě tvrdě trénovat. Je potřeba si nasazení z dneška udržet do dalších zápasů.

Prostějov-České Budějovice 5:3

Převzato ODTUD

Aktuálně z Prostějovska