Děti pomáhaly psímu útulku

18.12.2018
Základní škola Jana Železného - oddělení školní družiny, pořádala dobročinný jarmark. Výtěžek byl použit na pomoc týraným pejskům z Útulku v Žerotíně u Olomouce, pro akutní stavy týraných a handicapovaných psů a koček (Zastavme utrpení z.s.). Vyráběl každý, kdo chtěl přispět svým kouskem na dobrou věc.

„Děti tvořily v rámci školní družiny, ale také v rámci vyučování. Velké množství výrobků dodali i rodiče našich žáků. Na jarmarku bylo možné, za symbolické ceny, koupit vánoční dekorace, šité tašky, šperky, vonné nebo plovoucí svíčky, obrázky, štěstíčka, pečený čaj, přáníčka, něco dobrého na zub a spoustu dalšího, také si děti mohly adoptovat malého pejska v krabičce, kterého společně vyrobily dvě věkové kategorie žáků z druhé a šesté třídy. Kdo chtěl, mohl se občerstvit teplým punčem, kávou, čajem nebo kakaem. O výrobky byl obrovský zájem a žáci byli nadšeni,“ uvedla vychovatelka ZŠ Jana Železného Jana Jílková.

Výsledkem dobročinného jarmarku bylo 20 622 korun a hned následující den byla celá částka převedena na transparentní účet banky.

„Dojatá majitelka se svěřila, že v současné době má několik faktur od veterináře a vůbec netušila, z čeho je zaplatí. Děkujeme tímto za velkou obětavost a pomoc všem pracovníkům naší školy, kteří se na této akci podíleli, našim žákům, obrovské díky patří i rodičům a v neposlední řadě i zákazníkům, kteří výrobky kupovali. Společně jsme podpořili dobrou věc a ukázali, jak moc nám záleží na druhých. Budeme rádi, když se tato krásná akce stane tradicí,“ uzavřela vychovatelka Jílková.
Převzato ODTUD


Aktuálně z Prostějovska